Нов албум!

News
Новини, свързани с Queen!

Re: Нов албум!

Мнениеот pepi garbucheva » 10 Дек 2014 23:22

Тоя път ''новият'' албум ще го пропуснем!!!
pepi garbucheva
Queen

Мнениеот Pavli » 11 Дек 2014 21:54

Делфин написа:Установих, че мина около месец, а аз дори не съм го изтеглил. За купуване и дума не може да става - няма да го купя, ако ще и 0,99 лв. да е цената! Толкова не ме интересува това издание, че дори няма да хабя място на харда, за да го дръпна. Трите "нови" песни ги чух в YouTube. Мерси - следващият!

Също толкова се интересувам и от извращенията... пардон - изпълненията с Адам "Американският Азис" Ламбърт.

Много групи от онова време издадоха нови албуми тази есен. Пинк Флойд направо пометоха класациите с един предимно инструментален албум. Нашите хора се издъниха. Ама толкова жестоко не бяха се дънили никога.

В.

P.S. Купих си The Endless River на Флойд. И го препоръчвам много горещо.

И аз си купих албума, по-точно - го купих за подарък. На Pink Floyd, де. :)

Онова другото, ако цената му падне на една стотинка, ще взема десетина диска,
да занеса на баща ми да плаши сляпото куче в градината с тях...
Аватар
Pavli
Made In Heaven

Мнениеот dimitard1 » 13 Дек 2014 01:29

Dreamer написа:Абе дайте все пак и нещо позитивно да кажем за този т.нар. "албум": парчето Let Me In Your Heart Again е просто брилянтно! Не го бях слушал досега, но си е Куин в цялата им слава! 8)
А това, че е записано по време на сесиите на The Works за пореден път затвърждава убеждението ми колко успешни заместители е можело да има за парчето, дало псевдонима на една актуална супер поп-звезда, едно парче, което просто не мога да понасям! :twisted:

Radio Ga Ga не я харесвам като песен, но въпреки това не бих я сменил в албума. За мен е монотонна и прекалено дълга, но създава усещане за уникалност на песента и музикално развитие на групата. Факт е, че не можеш да сравниш/оприличиш/асоцираш тази песен с никоя друга на Куин, което си е предимство за мен.

Албумът за мен има друг проблем - има прекалено малко песни, предвид материалът, който са създали тогава.

The Works е може би единственият албум, който съм слушал в живота си, за който смятам, че създателите му са прекалили със стегнатостта. Обичам стегнатите неща в почти всяко нещо в живота, но не и за този албум. Можеха да добавят в този албум както тази песен, така и I Go Crazy, с което нивото на албума щеше да се вдигне осезаемо.
So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Мнениеот Dreamer » 13 Дек 2014 13:16

Абсо-фъкин-лутли съм съгласен с теб, че тези песни биха вдигнали много нивото на The Works. Бих прибавил към тях и Thank God It's Christmas и, евентуално, Let Mе Live, ако я бяха реализирали самостоятелно. Само за тая Га-га не съм съгласен - за мен, тя е нелепо продължаване на експериментите с диско-поп-денс жанра. При такава негативна реакция от феновете срещу страна "А" на Hot Space Гагата си беше направо опасна заигравка, и то като откриващо албума парче... :twisted:
Аватар
Dreamer
Jazz

Мнениеот dimitard1 » 15 Дек 2014 01:12

E, все пак стига номер 2 в класацията на сингли в Англия, така че сме длъжни да признаем, че това е успешна опасна заигравка.
We still can find a way
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Мнениеот Делфин » 08 Яну 2015 20:55

dimitard1 написа:Албумът за мен има друг проблем - има прекалено малко песни, предвид материалът, който са създали тогава.

The Works е може би единственият албум, който съм слушал в живота си, за който смятам, че създателите му са прекалили със стегнатостта. Обичам стегнатите неща в почти всяко нещо в живота, но не и за този албум. Можеха да добавят в този албум както тази песен, така и I Go Crazy, с което нивото на албума щеше да се вдигне осезаемо.

Забравяш "I Dream of Christmas", "Love Kills" (групата е правила демо-записи) и "Man On Fire".

Не знам колко е дълбок фондът с неиздавани песни, които са готови да видят бял свят или се нуждаят от малко обработка, за да бъдат издадени. Обаче ще ви разкажа една интересна случка...

Преди неопределен брой години, Брайън Мей давал интервю за някакво музикално списание. Попитали го кои са любимите му "протестни" песни. Той изброил няколко и решил да е нескромен и да включи една своя песен в списъка - песента "The Green Parade". Чували ли сте я? И музикалният журналист не бил я чувал. На Брайън му трябвали няколко минути, за да се усети че тази песен не е била издавана. Но щом той я е назовал с такова убеждение, явно песента има относително завършен вид.

Да, много от записите са "плячкосани" за солови проекти. "Heaven For Everyone" е писана за албума "A Kind of Magic"; "New Dark Ages" на "The Cross" е писана за албума "Innuendo", а пък "Headlong" и "I Can't Live with You" са писани за първия солов албум на Брайън. "All God's People" възниква по време на записите на "Barcelona", а прекрасното блус-парче на Брайън "Let Me Out" е писано по време на записите на "News of the World" (ако не и по-рано...). И така нататък, и така нататък. Много пък от записите са просто недовършени. Чуйте, например, "I Guess We're Falling Out" - демо от записите на албума "The Miracle". Звучи невероятно! Можела е да бъде хит, но... Запознати твърдят, че няма по-завършена версия. Други демота, като "Self Made Man" са на практика завършени и готови за издаване.

В.
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот dimitard1 » 29 Юни 2015 00:25

http://www.nme.com/news/queen/60751

Малко отговори относно чуденката колко неиздавани песни са останали от времето с Фреди. Информацията е от 2011 г., но това не им попречи да спекулират с нов албум.
We still can find a way
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Мнениеот dimitard1 » 25 Авг 2015 22:45

http://ultimateclassicrock.com/brian-ma ... -comments/

Двамата обясняват, че и те не харесват компилацията. Като цяло намеренията са им били други, но поради някои независещи от тях обстоятелства се е стигнало до този краен продукт.
We still can find a way
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Мнениеот Делфин » 02 Авг 2016 13:47

Роджър не бил "a ballad-writer"... Ами These Are the Days? Sunny Day? Small? The Also Rans? Happiness?

Роджър пише балади и то доста добри.

В.
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот Dreamer » 10 Авг 2016 09:14

Ще отговоря на този постинг след година... [smilie=a134.gif]
Аватар
Dreamer
Jazz

Предишна

Назад към Новини!