Големия СПОР!

Всичко за проекта на Пол Роджърс, Брайън Мей
и Роджър Тейлър: QUEEN + Paul Rodgers

Мнениеот Делфин » 13 Мар 2009 16:03

zazz написа:Роджърс не е добра алтернатива.По-добре да бяха поканили Jeff Scott Soto.

Въпрос на вкус. Аз пък не харесвам Сото.

Мисля, че са избрали Роджърс, защото са искали да направят нещо коренно различно.

Добре дошъл във форума :)

Делфи
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот ludwig » 13 Мар 2009 16:16

Делфин написа:
zazz написа:Мисля, че са избрали Роджърс, защото са искали да направят нещо коренно различно.

Според мен всичко е с цел да се създаде тази тема във форума!!!

Иначе и аз не харесвам Сото.

П.П. Добре дошъл и от мен : )
ludwig
The Game

Мнениеот NoLabel » 13 Мар 2009 19:10

Аз пък го харесвам! Поне на Queen концерта се справи страхотно, както и групата му! Но не бих искал да е вокалист на Queen+
Следващият!

(nikolaborich.com)
Аватар
NoLabel
Администратор

Мнениеот AKindOfMagic » 13 Мар 2009 19:40

Охааа,темата за Големия спор се възроди.Отивам да си набавя няколко торбички с пуканки.

Джеф е много добър вокалист,казвам го от личните си наблюдения това лято в Бургас,но честно казано не си го представям техен вокал.
Аватар
AKindOfMagic
Return of the Champions

Мнениеот Делфин » 13 Мар 2009 20:29

NoLabel написа:Аз пък го харесвам! Поне на Queen концерта се справи страхотно, както и групата му! Но не бих искал да е вокалист на Queen+

Гледах го този концерт. Добре се справя, наистина, но ми се стори арогантен на сцената. Фреди винаги е казвал за себе си, че на сцената е арогантен, но никога не ми е правил такова впечатление.

Делфи
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот zazz » 14 Мар 2009 16:26

Делфин написа:Добре дошъл във форума :)

Делфи

ludwig написа:П.П. Добре дошъл и от мен : )

Добре заварили!
Аватар
zazz
Queen

Мнениеот Mercuryceco » 04 Юни 2009 00:55

Ники,заглавието на темата трябва да е с пълен член - Големият спор!Иначе по темата...вече се разпаднаха,така,че отговорът е ясен-не трябва да ги бъде с Пол
God Save The Queen
Аватар
Mercuryceco
[b]НАКАЗАН ПОТРЕБИТЕЛ[/b]

Мнениеот Делфин » 04 Юни 2009 09:15

Mercuryceco написа:Ники,заглавието на темата трябва да е с пълен член - Големият спор!Иначе по темата...вече се разпаднаха,така,че отговорът е ясен-не трябва да ги бъде с Пол

Така ли стана? А теб кой те избра за говорител на QueenBG? :?

В.
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот Mercuryceco » 04 Юни 2009 10:47

Делфин написа:
Mercuryceco написа:Ники,заглавието на темата трябва да е с пълен член - Големият спор!Иначе по темата...вече се разпаднаха,така,че отговорът е ясен-не трябва да ги бъде с Пол

Така ли стана? А теб кой те избра за говорител на QueenBG? :?

В.

Ти :)...Не знам какво имаш предвид?Информацията е достоверна,освен ако не са решили да направят ощв маалко пари с някое турне,но е по-добре,че се разпаднаха,защото Пол не става за певец на Куийн.Това,че ги харесваш с Роджърс си е въпрос на личното ти мнение,аз мисля,че трябваше да спрат още след издаването на Return...
God Save The Queen
Аватар
Mercuryceco

Мнениеот Master of Puppets » 04 Юни 2009 16:03

Вие двамата сте много смешни, Цецо теб не те познавам, но Делфине скоро ще пристигна в Русе и тогава ще го отнесеш - не питай защо, няма да получиш отговор...може би защото няма такъв...просто искам да наритам някой, а кой може да е по-подходящ от един Делфин изменник на Бургас!!!
На мен пък ми харесват с Пол. Албума не е чак толкова лош, има много добри неща в него. И на концертите се справя много добре, жалко че се получи така! Дано направят още някой концерт заедно, ще е яко!
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.
Аватар
Master of Puppets
Return of the Champions

Мнениеот AKindOfMagic » 04 Юни 2009 16:06

Ачооо,ще ти идва ли,че си станал така агресивен и налиташ на бой. :lol:
Аватар
AKindOfMagic
Return of the Champions

Мнениеот Mercuryceco » 04 Юни 2009 19:58

AKindOfMagic написа:Ачооо,ще ти идва ли,че си станал така агресивен и налиташ на бой. :lol:

:)Ачо и аз не те познавам,но щом така си решил за Делфин не те подкрепям!И аз имам уважение към Пол,но песните на Куийн не може да ги пее,особено A Kind Of Magic...Той е добър и специфичен певец за мен,но в рамките на неговата група,мисля,че знаеш коя е.
Последна промяна Mercuryceco на 04 Юни 2009 21:38, променена общо 1 път
God Save The Queen
Аватар
Mercuryceco

Мнениеот Делфин » 04 Юни 2009 21:21

Mercuryceco написа:но песните на Куийн не може да ги пее,особено A Kind Of Magic...

На последното турне Роджър пя "A Kind of Magic". И я пя невероятно! Ето:

http://www.youtube.com/watch?v=BXGOEBrgoB0

Mercuryceco написа:Ачо и аз не те познавам,но щом така си решил за Делфин не те подкрепям!

Това ми напомня на един стар виц:

Ако стана господар на целия свят, първото нещо, което ще направя е да избия всички негри. Второто е да боядисам Белия Дом в синьо.
- А защо в синьо?
- Ето, виждаш ли? На никой не му пука за негрите!

В.
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот Mercuryceco » 04 Юни 2009 21:44

Делфин написа:
Mercuryceco написа:но песните на Куийн не може да ги пее,особено A Kind Of Magic...

На последното турне Роджър пя "A Kind of Magic". И я пя невероятно! Ето:

http://www.youtube.com/watch?v=BXGOEBrgoB0

Mercuryceco написа:Ачо и аз не те познавам,но щом така си решил за Делфин не те подкрепям!

Това ми напомня на един стар виц:

Ако стана господар на целия свят, първото нещо, което ще направя е да избия всички негри. Второто е да боядисам Белия Дом в синьо.
- А защо в синьо?
- Ето, виждаш ли? На никой не му пука за негрите!

В.

Нищо не съм казал за Роджър,говорех за Роджърс,аз си го харесвам Тейлър:)
God Save The Queen
Аватар
Mercuryceco

Мнениеот Queen_83 » 07 Ное 2009 20:12

Значи бързам да си кажа мойто мнение преди да съм видял другите, за да не се влиая от тях.
Ясно е, че Куин никога няма да бъдат същите без Фреди Меркюри. Едва ли някой мисли обратното. Но това не означава, че трябва да се разпаднат или нещо подобно. Защо всички трябва да сравняват Пол Роджърс със стария Фреди??? Пълен абсурт! Това е съвсем друг проект, който лично според мен е много успешен. И не случайно издадоха нов албум под името Queen + Paul Rodgers!!!
Лично аз като фен съм доволен отново да чуя музиката на останалите музиканти и това не ми пречи, че пее Пол Роджърс. Просто това го приемам като друг проект и не го сравнявам със старите албуми на Куин ;)
Queen_83
Queen

Мнениеот mari_love_queen » 07 Ное 2009 20:41

Сега,аз съм един от най-големите противници на тоя проект,вече съм спорила,не искам пак,но само да те питам.Казваш, Queen + Paul Rodgers.Не трябва ли да направят една дробна черта на Queen и да сложат една двойка - Куин върху 2. Защото Queen не са ли 4-ма души??Интересно уравнение ще стане,пък и с тоя плюс.Само че на какво стана равно....
И друго нещо - много хора казват,ами те са нова група,дрън-дрън.Втори въпрос - КАК така НОВАТА група пее СТАРИТЕ песни (изключвам албума им,все пак правиха турне именно със старите песни)
Не се заяждам,просто ми е интересно какво мислят привържениците на "Queen" + Paul Rodgers.
Fatti forza e la vita sai che ti sfida,ti invita a duellare con lei....

QUEEN FOREVER!!!ROCK FOREVER!!!MUSIC FOREVER!!!!!!!!!!!LIFE FOREVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
mari_love_queen
The Game

Мнениеот Queen_83 » 08 Ное 2009 00:31

mari_love_queen написа:Сега,аз съм един от най-големите противници на тоя проект,вече съм спорила,не искам пак,но само да те питам.Казваш, Queen + Paul Rodgers.Не трябва ли да направят една дробна черта на Queen и да сложат една двойка - Куин върху 2. Защото Queen не са ли 4-ма души??Интересно уравнение ще стане,пък и с тоя плюс.Само че на какво стана равно....
И друго нещо - много хора казват,ами те са нова група,дрън-дрън.Втори въпрос - КАК така НОВАТА група пее СТАРИТЕ песни (изключвам албума им,все пак правиха турне именно със старите песни)
Не се заяждам,просто ми е интересно какво мислят привържениците на "Queen" + Paul Rodgers.

Ами съгласен съм, че това не е Куин. Аз казах, че това го разглеждам като различен проект. Иначе база за сравнение да се твърди, че Куин могат да продалжат като преди не може и да има :)
Queen_83
Queen

Мнениеот Whitening Black » 08 Ное 2009 00:36

КАК така НОВАТА група пее СТАРИТЕ песни

Рей Уилсън как така пее песни на Дженезис? Дейвид Ковърдейл как така пее песни на Дийп Пърпъл с Уайтснейк? Блекмор'с Найт как така пеят песни и на Пърпъл, и на Рейнбоу? Тори Еймъс как така има цял албум с кавъри? ;)
Whitening Black
Made In Heaven

Мнениеот pepi pandova » 08 Ное 2009 00:46

Лично аз не съм фен на Пол Роджърс,но не отричам че се зарадвах ужасно когато чух че Куин тръгват отново на турне.И сбъднах мечтата си да ги гледам наживо,макар и без любимия Фреди.Защото знаех че няма да ме разочароват-прелетях над половин Европа за да ги гледам,но си заслужаваше.Пол не е Фреди-това всички го знаят но и не пее толкова зле.А ако догодина тръгнат на турне,пак ще отида да ги гледам-just follow my dream
Аватар
pepi pandova
A Day At The Races

Мнениеот NoLabel » 10 Ное 2009 18:31

На един концерт на Q+PR се кефя много повече на песните на Пол и на песните от Cosmos Rocks, от колкото на песните на Queen. Това, че пеят толкова много от старите песни за мен е недостатък на групата. Една от причините да го правя е, че нямат достатъчно нови песни за да направят цял концерт с тях, а другата причина е факта, че феновете не могат да забравят че Брайън и Роджър все пак са от Queen и очакват да чуят и някои от старите песни.

Иначе единствените Queen-ски песни, които искам да чуя на концерт на Q+PR са Bijou, I Wan't it All и бавната версия на Hammer to Fall, която си е баш кавър!

Айде, престанете да бъдете толкова ограничени и да се заяждате за подробности като името на групата или кои песни изпълнявали по концерти. Кажете си, че не ви харесва новата група и стига сте се опитвали да докажете, че са лоша група или че нямали право да се казват така или да пеят тези песни. Толкова е глупаво, че щеше да смешно, ако не беше толкова трагично!
Следващият!

(nikolaborich.com)
Аватар
NoLabel
Администратор

Мнениеот mari_love_queen » 11 Ное 2009 16:06

Ох,Ники,не ми е толкова до името,а до целия проект.Лошото е,че явно не знаете,а и няма как да знаете какво означават Куин за мен и как отрицателно ми въздейства това,което правят сега независимо дали е добро или не,просто е чисто емоционално предателство спрямо лично мен ако искате!!!!!!!!Принизява ги,те вече не са онези неземни същества,като каквито някога са се формирали в съзнанието ми,те са комерсиализирани,те са като всички други,които се опитват да възродят нещо в случая свято и колкото и добро да е новото,няма значение.Само Фреди го спаси смъртта.Може би и той щеше да е като тях сега.
Всъщност не съм слушала техния албум,само 2 песни,които бяха доколкото си спомням добри.Просто миниатюрна част от морето от добри рок песни.Няма и да им чуя албума,защото не ме интересуват.Може да ви се струва абсурдно,но за мен това наистина е едно емоционално предателство,дори само аз да съм потърпевша,а не мога да си представя,че няма други фенове като мен в света.

QUEEN FOREVER!!!ROCK FOREVER!!!MUSIC FOREVER!!!!!!!!!!!LIFE FOREVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
mari_love_queen
The Game

Мнениеот NoLabel » 11 Ное 2009 21:04

Макар че те разбирам, продължавам да мисля, че това си е едно самоналагане на рамки. Аз също съм се чувствал така преди, ама след време си махнах капаците и се почувствах значително по-добре. И ако си направиш труда да изгледаш един концерт, ще видиш, че в момента на сцената свирят едни истински приятели, които имат топлота и химия помежду си, а не както едно време Фреди + всички останали, които са се вглъбили в себе си и си свирят това, което трябва, без да имат каквато и да е комуникация помежду си (има и изключения, но много малко). Колкото и да са били близки извън сцената, на нея определено са 4 отделни невзаимодействащи си индивида, а сега за първи път са едно цяло. Жалко, че не се е получило докато Фреди е бил жив. Може би е негова вината, може да е тяхна, може да е обща, но това е истината.
За мен също Queen са нещо специално, което не може да бъде сравнявано с нищо друго и именно за това, не ги сравнявам по такъв начин.
Пак казвам, мечтая за деня, който явно няма да се случи, в който Брайън, Роджър и Пол ще излязат на една сцена, независимо под какво име и ще свирят само авторски неща и нищо на Queen! Ще бъдат перфектни!
Жалко, че няма как да стане.
Следващият!

(nikolaborich.com)
Аватар
NoLabel
Администратор

Мнениеот Делфин » 12 Ное 2009 16:12

Изображение

Някой качи това в другия форум и просто не можах да се въздържа да го пусна тук Изображение

В.
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот Mercuryceco » 12 Ное 2009 16:33

Явно и на Фреди не му харесва Куийн +,щом така се присяга да намаля телевизора:)
God Save The Queen
Аватар
Mercuryceco

Мнениеот Делфин » 12 Ное 2009 16:34

Mercuryceco написа:Явно и на Фреди не му харесва Куийн +,щом така се присяга да намаля телевизора:)

Може би се пресяга, за да усили :wink:

В.
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот Mercuryceco » 12 Ное 2009 16:36

Може би търси копчето за изключване:)
God Save The Queen
Аватар
Mercuryceco

Мнениеот BUNI8 » 12 Ное 2009 17:23

А може би взима микрофона, за да се включи и той.

mari_love_queen написа:Лошото е,че явно не знаете,а и няма как да знаете какво означават Куин за мен и как отрицателно ми въздейства това,което правят сега независимо дали е добро или не,просто е чисто емоционално предателство спрямо лично мен ако искате!!!!!!!!

Олеле какви гадове са тези, такива агонии и страдания да сеят. Да се замислят малко, преди да предприемат каквото и да е, българските фенове страдат все пак!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=a114.gif]

Нищо лично mari_love_queen, ама чак пък такива депресивни изказвания ми се виждат прекалени.

P.S. За малко да ме хванат и набият за две поредни мнения, добре 4е се усетих бързичко.
Аватар
BUNI8
A Day At The Races

Мнениеот mari_love_queen » 12 Ное 2009 22:11

BUNI8 написа:
mari_love_queen написа:Лошото е,че явно не знаете,а и няма как да знаете какво означават Куин за мен и как отрицателно ми въздейства това,което правят сега независимо дали е добро или не,просто е чисто емоционално предателство спрямо лично мен ако искате!!!!!!!!

Олеле какви гадове са тези, такива агонии и страдания да сеят. Да се замислят малко, преди да предприемат каквото и да е, българските фенове страдат все пак!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=a114.gif]

Нищо лично mari_love_queen, ама чак пък такива депресивни изказвания ми се виждат прекалени.

P.S. За малко да ме хванат и набият за две поредни мнения, добре 4е се усетих бързичко.

Не казвам,че съм само аз.Едва ли съм единствената фенка,която се чувства така.И трябва да подчертая,че това е начинът,по който се чувствах,когато разбрах за цялата работа.Сега вече не ми пука как се чувствам,но това не означава,че ги приемам. Ако ти се струва прекалено депресирано,ок,може и така да е,за мен няма проблем.

Ники,и аз те разбирам,може да си прав за рамките,но бих го правило напълно съзнателно,да,защото имам някои принципи,свързани с Куин,изхождащи от чувствата ми към тях.
А тая снимка на Фреди кърти просто!!Сигурна съм,че той иска да го намали или спре,защото се комплексира от стила на Пол.Нали веднъж казал на Брайън да не го кара да пее като Пол Роджърс,защото не можел да му докара стила.Ееех,големи комплекси ще да са били,щом специално се е пресягал да сменя,намалява или спира. :lol:

Аватар
mari_love_queen
The Game

Мнениеот Mercuryceco » 12 Ное 2009 22:20

Подкрепям те изцяло!
God Save The Queen
Аватар
Mercuryceco

Мнениеот Coolcat » 12 Ное 2009 22:34

Оооооохохохохо, любимата ми тема!!!
Емииии, не мога да се сдържа, въпреки,че знаете мнението ми по въпроса доста добре, ама като сте го подхванали пак- аз ли съм ви виновна [smilie=a136.gif]

Простотията с оная куха лейка Роджърс, я опрощавам само щото хората са на възраст и може да са изкуфели вече- знае ли човек.
То не бе ламтене за кеш, то не бе чудо. Ако не ги уважавах толкова заради нещата, които са постигнали и които са, щях да кажа,че са ебати гнусните, изпаднали и пробити лицемери. Ама, ги уважавам прекалено много. Затова ще си замълча.
Ако хората сме еднакви, няма да е интересно.
On peut resister a tout, sauf la tentation!
Аватар
Coolcat
A Kind of Magic

Мнениеот Mercuryceco » 12 Ное 2009 23:11

:lol: Мисля и аз да запазя мълчание и да не го обиждам този дърт...както и да е:)
God Save The Queen
Аватар
Mercuryceco

Мнениеот mari_love_queen » 13 Ное 2009 20:39

Coolcat написа:Оооооохохохохо, любимата ми тема!!!
Емииии, не мога да се сдържа, въпреки,че знаете мнението ми по въпроса доста добре, ама като сте го подхванали пак- аз ли съм ви виновна [smilie=a136.gif]

Простотията с оная куха лейка Роджърс, я опрощавам само щото хората са на възраст и може да са изкуфели вече- знае ли човек.
То не бе ламтене за кеш, то не бе чудо. Ако не ги уважавах толкова заради нещата, които са постигнали и които са, щях да кажа,че са ебати гнусните, изпаднали и пробити лицемери. Ама, ги уважавам прекалено много. Затова ще си замълча.
Ако хората сме еднакви, няма да е интересно.

такааа,няма да коментирам това,повече не искам да се повтарям :wink:

А Цецо,ти за кое по-точно ме подкрепяш,за версията за оная снимка ли? :lol:

Аватар
mari_love_queen
The Game

Мнениеот Mercuryceco » 13 Ное 2009 21:43

Подкрепям те за мнението ти за тази формация Куийн+.Още като излезе третия хитс ми стана гадно че са включили миксове и дуети,като най-мразя микса с оная маймуна забравих и името,но песента е Anоther One...,събирането на 'Куийн' с Пол е почти същото за мен!Не става!Да не говорим за версиите на живо на The Show...,A Kind... примерно-смешно,песнсионерско и най-вече бездарно!!!:)
God Save The Queen
Аватар
Mercuryceco

Мнениеот mari_love_queen » 13 Ное 2009 22:33

Mercuryceco написа:Подкрепям те за мнението ти за тази формация Куийн+.

Мерси за подкрепата. :wink: Радвам се,че има и други хора,които мислят като мен,не че ми пука и сама да съм. :lol:

Аватар
mari_love_queen
The Game

Re: Големия СПОР!

Мнениеот pacifist » 27 Мар 2010 13:46

Здрасти на всички. Тъй като съм нов във форума (досега само съм чел), реших да напиша първото си мнение именно в сигурно най-оспорваната тема. Кефи ме, че аргументите ви тук (и ЗА, и ПРОТИВ) са супер точни. Та искам да си кажа моето мнение относно Queen + PR. Знам, че вече не са заедно но 5 години дейност не са никак малко. Имах честта да присъствам на концерта им в Белград преди година и половина и наистина останах възхитен от видяното. Предполагам, че всеки би бил така, ако види на живо хората, с чиято музика е отрасъл. Пол Роджърс доказа, че е една от легендите на рока. Много по-добре беше да пее той, отколкото някой жалък имитатор на Фреди. Най-малкото пееше със самочувствие. А без него да си вокал на Queen не става. Много добре беше пресметнато какво Пол може да изпее и какво не. Предполагам, че доста от вас са били там и ще потвърдят, че инструменталът беше на космическо ниво. Брайън и Роджър няма даже да коментирам, всички знаем. Спайк Едни и Дани Миранда ми допаднаха адски много и се вписаха страхотно в цялостната картина. Въобще супер. А публиката, която беше около 15 000, изпълни перфектно своята роля и се раздаде максимално на легендарните песни. Изключително сполучливи са бяха "Tie your mother down", "Fat bottomed girls", "39" и "Love of my life". А за изпълнението на "Bohemian Rhapsody" наистина нямам думи.
Личното ми мнение е, че нито Роджър, нито Брайън се излагат, продължавайки да свирят като "Queen". Да, Фреди го няма и никой няма да е като него, но феновете заслужават да могат да чуят на живо легендите. Пол беше добър избор. Фреди е велик, легенда, неповторим, но Пол е много добър и се справи със задачата. Заслужава уважение за смелостта и куража си. Все пак е една от легендите на рока. Скоро спорих с един балон в торента на The Cosmos Rocks в zam*nda.net. Та този капацитет обясняваше как едва ли не всички, които харесват Queen+PR са музикални инвалиди, сравни Пол Роджърс с "пенсиониран пияница" и нарече Free и Bad Company " жалки групици". Пол за мене си заслужи честта да пее заедно с Брайън и Роджър и се надявам следващият, който ще пее с тях да е поне толкова добър като него, за да можем всички отново да се насладим на живо на легендарната музика.

[smilie=a147.gif] [smilie=a045.gif]
Последна промяна pacifist на 27 Мар 2010 15:33, променена общо 1 път
Аватар
pacifist
Queen II

Мнениеот Делфин » 27 Мар 2010 14:14

Някъде из форума ще намериш линкове към аудио и видеозаписи от концерта в Белград. Не знам дали все още са активни, но би трябвало да са.

Добре дошъл във форума!

В.
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот dimitard1 » 08 Авг 2015 21:06

http://ultimateclassicrock.com/queen-pa ... bshare_top

Двамата скандализират все повече и повече.

Eто и коментар от Пол Роджърс по темата:

http://ultimateclassicrock.com/paul-rod ... bshare_top
So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Предишна

Назад към QUEEN + Paul Rodgers