Последното което гледах е ...

Movies & TV
Кои са любимите ти филми? Защо харесваш даден актьор, защо мразиш Анди Макдауъл (примерно)? Американско, европейско или друго кино? Точно тук!

Re: Последното което гледах е ...

Мнениеот AKindOfMagic » 27 Май 2013 19:39

Изображение

Хора, не правете грешката да гледате част от поредица, без да сте гледали предишните.Аз така преди 3 години гледах двойката и ми се стори скучен, ама като изгледах наскоро първата част си промених мнението.

Третата като завършек (най-вероятно) на поредицата беше добра, като се има предвид, че я гледах на кино мисля, че получих оптимално визуално удоволетворение.Впрочем, ако искате да ви е по-ясно всичко, гледайте и The Avengers.

PS:Който ще ходи да го гледа на кино( и не само) да знае, че след финалните надписи има бонус сцена, тъй, че останете в залата, колкото и да ви хейтват служителите за това(както направихме ние).
Аватар
AKindOfMagic
Return of the Champions

Мнениеот dimitard1 » 28 Май 2013 00:30

Защо си промени мнението за втората част? Предполагам защото първата се е оказала поне два пъти по-скучна и си разбрала, че винаги може и по-зле.

За мен двойката си е скучна дори при факта, че я гледах след първата част. Запомних я само с факта, че по средата на филма звучи Another One Bites the Dust. От третата част не очаквам нищо повече от втората, но все пак да не прибързвам с оценките преди да я гледам.
So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Мнениеот AKindOfMagic » 29 Май 2013 12:28

Всъщност първата ме просветли за доста от същината на историята.

Впрочем искам да поздравя майката на онзи журналист, който още преди премиерата на филма беше писал ревю в един вестник, разкривайки края му и спойлвайки всичко.Thank you, you bastard!
Аватар
AKindOfMagic
Return of the Champions

Мнениеот Делфин » 29 Май 2013 20:36

AKindOfMagic написа:Впрочем искам да поздравя майката на онзи журналист, който още преди премиерата на филма беше писал ревю в един вестник, разкривайки края му и спойлвайки всичко.Thank you, you bastard!

Вчера ми spoil-наха новия Стар Трек. Баси!

Мисълта ми беше, че знам как се чувстваш, Зуатенце...

В.
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот dimitard1 » 02 Юни 2013 23:41

Изображение

Невероятният Спайдър-мен

Добрата новина за филма е, че Андрю Гарфийлд и Ема Стоун (които били двойка и в истинския живот, както разбрах наскоро) са много по-симпатични актьори от Тоби Макгуаър и Кирстен Дънст. Всъщност Андрю е толкова симпатичен, че тук възниква друг проблем - малко трудно ще се впише в образа на неудачника в училище, който впечатлява останалите с изумителни умения, появили са за една нощ. Виж този образ много повече се отдаваше на Тоби, но въпреки това не съжалявам за смяната.

Проблемът е на този филм е видим и от самолет - "Ехо, това не го ли гледахме преди точно 10 години?!?". Да, вярно, измислили са сравнително оригинален злодей (много добра роля на Рис Айфанс), но приликите с филма от преди 10 години са достатъчно много, за да си кажеш "Ай, вече малко се оливате с изстискването на златната кокошка!".

Вярно, филмът изкара близо 700 млн. долара приходи в световен мащаб, което предполагам оправдава неговото създаване, но поне за мен не е достатъчно. В подкрепа на моето мнение ще изтъкна, че новият режисьор на поредицата, Марк Уеб, не прави особени усилия, за да убеди зрителите, че е по-добър режисьор от стария, Сам Рейми.

Като извод, ще кажа, че добрият актьорски кастинг спасява филма и в крайно сметка е по-добър от този от 2002 г. (сравнения с тези от 2004 г .и 2007 г. не биха били в негова полза), но въпреки това не ме радва новината, че в момента се снима продължение, което ще излезне на екран през 2014 г.
We still can find a way
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Мнениеот Делфин » 03 Юни 2013 19:28

Поне с поредицата Батман нямаше такъв проблем, защото: 1. Бяха минали приличен брой години от "и Робин"; 2. "В началото" беше доволно различен като визия, атмосфера и настроение, че да не могат да се правят подобни паралели.

Само че четох, че се готвят да правят нов рестарт на филмовата поредица преди края на десетилетието. Холивудската алчност ме смущава.

Ще видим как ще е новият Супермен - имам големи надежди за него.

В.
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот dimitard1 » 04 Юни 2013 00:18

Аз също имам големи надежди. Режисьор е мой любимец, Зак Снайдер, който вярвам, че няма да ме подведе.

Наскоро му гледах трейлър и бях много изненадан да разбира, че ролята на истинския му баща, изиграна 1978 г. от не кой да е, а Марлон Брандо, е дадена на Ръсел Кроу. За капак Кевин Костнър играе баща му на Земята, което също е като цяло неочаквано за мен.
We still can find a way
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Мнениеот Делфин » 05 Юни 2013 01:01

Изображение

Star Trek
Into Darkness

Фен съм на Стар Трек - може би единственият в този форум. Този филм беше всичко, което очаквах и повече. Наистина много добра история, забележително по-добра от първия филм. Внушителни специални ефекти и Бенедикт Къмбърбач, който просто открадна филма.

Имаше и няколко дупки в сюжета, но няма да ги казвам, за да не развалям удоволствието.

А, за да допълня удоволствието, препоръчвам преди да гледате този филм да изгледате предишния от 2009 г. А след като го гледате вижте и (!!!SPOILER ALERT!!!) този.

В.
Делфин
Return of the Champions

Мнениеот dimitard1 » 23 Юни 2013 16:23

Изображение

Мъж от стомана

Поредният римейк на Супермен, предложен от един от най-нашумелите режисьори напоследък, Зак Снайдар, заедно с участието на ветераните, Ръсел Кроу и Кевин Костнър. В допълнение, Кристофър Нолън, е участвал в писането на сценария, а една от главните женски роли е дадена на много симпатичната на мен, Даян Лейн.

Всички предпоставки за запомнящ се филм са налице, но за съжаление реализацията спира дотук. Режисьорът е заложил в голяма степен на специалните ефекти, които наистина са впечатляващи, но поне за мен в голяма степен са самоцелни.

Но най-големият проблем е режисурата, която е на същото ниво от предния филм, За мен Зак Снайдер има по-голям потенциал от Брайън Зингър, но не го показва, което е определящо този филм да бъде забравен бързо.

Друг голям минус е ролята на лошия - след участието на такива емблематични актьори като Джийн Хекман и Кевин Спейси, продуцентите са решили да спестят от перото за хонорари и да я дали на Майкъл Шанон, който е значително под тяхното ниво, от което качеството на филма пада допълнително.

Като плюс ще изтъкна все пак най-симпатичната роля на Ръсел Кроу от много години насам.
We still can find a way
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Мнениеот dimitard1 » 07 Юли 2013 22:38

Изображение

Z-та световна война

Режисьорът на доста слабия предишен Джеймс Бонд филм, "Зрънце на утеха", ни предлага история, с която цели да засенчи всички снимани досега филми за зомбита. За целта залага на невиждани досега в подобен род филми специални ефекти, много динамичен екшън и не на последно място, силно актьорско присъствие в лицето на Брад Пит.

Длъжен съм да призная, че поне в мое лице целта е постигната. Наистина филмът е зашеметяващо динамичен и специалните ефекти, за разлика от предния коментиран от мен филм, са си много на място и постигат силно визуално въздействие.

Относно Брад Пит, малко съм развоен, доколко му отива ролята на бивш военен, който ще измисли как човечеството да спре зомбитата (напомня ми "Троя"). Длъжен съм да му призная, че дава всичко от себе си, за да се слее с героя си, въпреки че в някои сцени стои не на място.

Като цяло го препоръчвам на мъжката част от форума (и тази част от женската, на които им е интересна темата за зомбитата).
We still can find a way
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Мнениеот dimitard1 » 20 Юли 2013 22:37

Изображение

Писък 4

Хубаво продължение на поредицата, Уес Крейвън (режисьор) и Кевин Уилямсън (сценарист) отново дават всичко от себе си, за да изненадат зрителите със сюжета и по-конкретно развръзката.

Все пак тя съдържа и някои сценарни безумия. Готов съм да си затворя очите за тях, при условие, че поредицата спре с тази част. Всяка разумна поредица трябва да знае кога да спре (въпреки че е доста рядко срещано), преди да почне да се повтаря (даже е малко късно, ако трябва да сме честни) и да омръзне на зрителите.

Препоръчвам само на феновете на поредицата и на подобен род филми.
We still can find a way
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Мнениеот AKindOfMagic » 03 Юни 2014 19:50

Не знам дали още някой чете, ама да направим сетни усилия да пораздвижим форума.

Изображение
Seeking a friend for the end of the world

Краят на света идва след 21 дни.По стечение на обстоятелствата двама непознати се обединяват, за да си помогнат един на друг всеки да изпълни последното си желание.Не се лъжете от наличието на иначе брилянтния комик Стийв Карел (The 40 year old virgin, Evan Almighty, Anchorman, Get smart), филмът изобщо не е комедия, аз лично ревах последните 20 минути.Кийра Найтли принципно не ми е сред любимките, но тук ми хареса.
Аватар
AKindOfMagic
Return of the Champions

Мнениеот dimitard1 » 06 Юни 2014 01:03

Аз, аз чета...но този филм не съм го гледал. Придизвика интереса ми.
We still can find a way
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Мнениеот AKindOfMagic » 02 Юли 2015 09:02

Малко да раздвижим темата

Изображение

Признавам си, бях малко скептична, защото чувах смесени мнения, освен това третия Jurassic Park ми беше много скучен, но този ми хареса.Единственото непонятно в цялата работа ми беше как по дяволите
show spoiler»
Аватар
AKindOfMagic
Return of the Champions

Мнениеот dimitard1 » 20 Юли 2015 02:36

И аз го гледах преди 3 дни. Признавам, че е може би най-добрият филм от поредицата, но за съжаление се повтаря една грешка, която се влачи още от първата част - умират винаги тези герои, които очакваш (разбирай - тези, на които не знаеш имената на съответните актьори), а нашите, естествено ако ще и влак да ги блъсне, винаги оцеляват накрая (извинявам се на Владо, че му издавам от сюжета).

В допълнение, аз бих вкарал макар и с малка роля на един от актьорите от първите серии (Сам Нийл или Джеф Голдблум).

Като цяло продуцентите са решили да направят някой друг милиард приходи, без много да си мръднат пръста, разчитайки на факта, че светът е жаден за още приключения с динозаври, без да е много претенциозен (все пак предният филм беше преди 14 г.).

Сюжетът не предлага никакви обрати или изненади, умират тези герои, които можеш да предположиш на 15-тата минута от филма, а останалите са нископлатени актьори. За капак целият проект е връчен на безопитен режисьор, на който това е едва вторият пълнометражен филм в Холивуд и чийто хонарар е съответно пак нисък.

Все пак съм длъжен да призная, че по отношение на специални ефекти, филмът няма грешка, а и имаше няколко доста забавни момента. В допълнение, Крис Прат наистина дава всичко от себе си, за да направи впечатляваща роля, колкото и да е ограничен от сценария.

П.С. В продължение на твоята чуденка, забеляза ли как двамата малчугана скочиха във водопад, за да се спасят от лошият динозавър, но въпреки това в следващата сцена бяха изцяло сухи.
We still can find a way
Even cold November rain

Изображение
Аватар
dimitard1
The Cosmos Rocks

Предишна

Назад към Кино/Телевизия